Дәүләт төзелеше һәм җирле үзидарә комитеты утырышы

2016 елның 1 феврале, дүшәмбе

2016 елның 29 гыйнварында Татарстан Республикасы юстиция министры урынбасары М.М.Ибәтов Татарстан Республикасы Дәүләт Советының Дәүләт төзелеше һәм җирле үзидарә комитеты эшендә катнашты.

«Россия Федерациясендә җирле үзидарәне оештыруның гомуми принциплары турында» 131-ФЗ номерлы Федераль законның 85 статьясының 3 өлешен гамәлгә кую турында” мәсьәләсе буенча фикер алышканда М.М.Ибәтов «Күчемсез милекнең дәүләт кадастры турында» Федераль законның 15 статьясы нигезендә күчемсез милек дәүләт кадастрына мәгълүмат кертү һәм Татарстан Республикасы чикләрен раслау өчен дәүләт хакимияте органнарының муниципаль берәмлекләр чикләренең картасын (планын) мәсьәләләрен хәл итү буенча мәгълүмат бирде.

Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгына Күчемсез милек дәүләт кадастрына муниципаль берәмлекләр чикләре турында мәгълүмат кертү өчен чикләрне төзәтү буенча эшне тизләтергә киңәш ителде.

«Татарстан Республикасында җирле үзидарә турында» Татарстан Республикасына законына үзгәрешләр кертү турында” закон проекты турында фикер алышу да катнашты, әлеге закон проекты җир төзелеше объектларының карталарын (планнарын) кадастр исәбенә юллау вазыйфаларын Татарстан Республикасының җир мөнәсәбәтләре буенча башкарма хакимият органына йөкли, Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләр реестрын формалаштыру һәм алып бару турында нигезләмәләрне көчен югалткан дип таный.