апрель, 2014 ел
дүшәмбе

Узган атнада муниципаль берәмлекләр (җирлекләр) җитәкчеләре, муниципаль районнар башлыклары урынбасарлары, советлар аппаратлары җтәкчеләре белән семинар-киңәшмәләр кысаларында Татарстан Республикасы министрлык һәм ведомстволары вәкилләре Әлмәт, Аксубай һәм Түбән Кама районнарына чыктылар. Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгын чыгулар вакытында юстиция министры урынбасары М.М.Ибәтов тәкъдим итте, ул җирле үзидарә органнарының норма төзү эшчәнлеге мәсьәләләре турында доклад белән чыгыш ясады.

Республиканың муниципаль районнары һәм шәһәр округлары административ комиссияләрен төзү һәм эшчәнлеген оештыру буенча тапшырылган дәүләт вәкаләтләрен җирле үзидарә органнары тарафыннан үтәлүен контрольдә тотуны гамәлгә ашыру буенча Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгына йөкләнгән вәкаләтләр кысаларында 2014 елның 1 кварталы өчен хисап мәгълүматларын гомумиләштерү һәм анализлау буенча эш үткәрелде.