Рөстәм Заһидуллин: Бүген дәүләт юридик бюросы түләүсез юридик хезмәтләрнең төп тәэмин итүчесе

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

Татарстан Республикасы юстиция министры Рөстәм Заһидуллин Татар-информмәгълүмат агентлыгы баш мөхәррире Ринат Билаловка 12 кат проекты кысаларында биргән интервьюсында Татарстан Республикасы дәүләт юридик бюросына түләүсез юридик ярдәм сорап кем һәм нинди тормыш мәсьәләләре белән мөрәҗәгать итә алуы турында сөйләде.

Дәүләт юридик бюросы - түләүсез юридик ярдәм күрсәтү өчен махсус төзелгән казна учреждениесе. Иң мөһиме: аның закон буенча түләүле юридик хезмәтләр күрсәтергә хокукы юк. Бүген дәүләт юридик бюросы түләүсез юридик хезмәтләрнең төп тәэмин итүчесе, - диде министр.

Быелның гыйнварыннан дәүләт юридик бюросыЮстиция кварталында урнашкан: Казан шәһ., Һади Такташ урамы, 124, 2 корпус. Эш графигы: дүшәмбедән җомгага кадәр, 9.00 сәгатьтән 18.00 сәгатькә кадәр, 13.00 сәгатьтән 13.45 сәгатькә кадәр.

Рөстәм Заһидуллин хәбәр иткәнчә, Министрлык ТР Дәүләт бюросы белгечләренә