Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы каршындагы Коррупциягә каршы көрәш комиссиясе утырышы

2022 елның 27 сентябре, сишәмбе

Бүген Коррупциягә каршы көрәш комиссиясенең чираттагы утырышы булды. Утырыш юстиция министры Рөстәм Заһидуллин рәислегендә узды. Көн тәртибендә биш сорау бар иде.

2022 елның II кварталында Юстиция министрлыгында коррупциягә каршы тору турындагы законнарны үтәү мониторингы турындагы доклад белән Министрлыкның кадрлар һәм дәүләт хезмәте бүлегенең әйдәп баручы консультанты Алексей Мельников чыгыш ясады.

Докладта түбәндәге темалар кузгатылды:

- дәүләт граждан хезмәтенә кабул иткәндә дәүләт граждан хезмәте турында закон таләпләрен үтәү,

- Министрлыкның дәүләт хезмәткәрләренең эшкуарлык эшчәнлегендә катнашуына юл куймау,

- Министрлыкның дәүләт хезмәткәрләренә карата керемнәрнең чыгымнарга туры килүен контрольдә тоту.

Утырыш турындагы беркетмә һәм мәгълүмат Юстиция министрлыгының рәсми сайтында «Эшчәнлек» бүлегенең «Коррупциягә каршы көрәш» бүлекчәсендә урнаштырыла.

Шулай ук Министрлыкта коррупция фактлары һәм республика җәмәгать судьялары аппаратлары турында хәбәр итү өчен ышаныч телефоны эшләвен исегезгә төшерәбез– 8(843)-222-60-30.