Түбән Кама муниципаль районында хокук бозуларны профилактикалау

2021 елның 1 октябре, җомга

2021 елның 28 сентябреннән 30 сентябренә кадәр республиканың хокук бозуларны профилактикалау буенча хөкүмәт комиссиясенең эш төркеме тарафыннан Түбән Кама районында әлеге мәсьәләдә эшне оештыруның торышы өйрәнелде.

Составына төрле министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре кергән эшче төркем әгъзалары хокук бозуларны профилактикалау субъектларының аерым юнәлешләр буенча эшчәнлеге, шул исәптән 2016-2020 елларга һәм 2021-2025 елларга Татарстан Республикасы Түбән Кама муниципаль районында хокук бозуларны профилактикалау буенча муниципаль программаларның үтәлеше белән таныштылар.

Юстиция министры урынбасары Мөхәррәм Ибәтов үткәрелгән эш нәтиҗәләре буенча киңәшмә үткәрде, аның барышында башлангыч нәтиҗәләр каралды һәм ачыкланган җитешсезлекләрне бетерү буенча тәкъдимнәр бирелде. Киңәшмә Түбән Кама муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Фәрхәд Сафиуллин, район прокуратурасы һәм хокук бозуларны профилактикалау субъектлары вәкилләре катнашында узды.