Түбән Кама һәм Зәй суд районнарында җәмәгать судьялары участокларын карау

2018 елның 8 августы, чәршәмбе

2018 елның 7 августында министр урынбасары Н.В.Рагозина җитәкчелегендә Татарстан Республикасының Түбән Кама һәм Зәй суд районнарында җәмәгать судьялары һәм аларның аппаратлары хезмәткәрләре катнашындагы киңәшмәләр узды.

Киңәшмәләрдә Түбән Кама шәһәр суды рәисе Г.М.Гисметдинов, җәмәгать судьялары эшчәнлеген тәэмин итү бүлеге башлыгы А.В.Воробьёв, җәмәгать судьялары эшчәнлеген оештыру-хокукый тәэмин итү бүлеге башлыгы А.В.Назарова, хокукый мәгълүматлаштыру һәм компьютер системалары бүлеге башлыгы А.Г.Сафин катнаштылар.

Эшлекле очрашулар барышында җәмәгать судьялары суд участоклары эшчәнлегендәге кыен һәм актуаль мәсьәләләр буенча фикер алышынды. Аерым алганда, болар почта чыгымнарына акчаларны бюджет акчаларын янга калдырып һәм рациональ куллану, башкару дисциплинасы һәм матди-техник тәэмин ителеш һәм кадрлар мәсьәләләре.

Хезмәт эшчәнлегендә югары уңышларга ирешкән өчен аерым хезмәткәрләргәТатарстан Республикасы Юстиция министрлыгының Рәхмәт хатлары һәм җәмәгать судьялары аппаратларына яңа эшкә алынган хезмәткәрләргә Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәре таныклыклары тапшырылды.