Җәмәгать судьялары белән белем бирү семинары

2017 елның 14 июне, чәршәмбе

2017 елның 14 июнендә Татарстан Республикасы юстиция министры урынбасары Н.В.Рагозина җитәкчелегендә Татарстан Республикасы Югары Суды рәисенең административ эшләр буенча урынбасары, Татарстан Республикасында җәмәгать судьялары эшенә кураторлык итүче Р.Ф.Гафаров катнашында республиканың җәмәгать судьялары өчен Татарстан Республикасының бердәм ведомствоара документлар әйләнеше системасы эше буенча  видеоконференцэлемтә режимында белем бирү семинары узды.

Семинарда докладчы буларак оештыру эшләре һәм документлар әйләнеше бүлеге башлыгы Ф.К.Нуриева чыгыш ясады.

Семинарда программа функционалы, аларны файдалану нәтиҗәлелеге өлешендәге кыенлыклар һәм аларны хәл итү юллары буенча фикер алыштылар, шулай ук агымдагы мәсьәләләр дә каралды.