Әгерҗе муниципаль районына чыгу

2017 елның 1 июне, пәнҗешәмбе

2017 елның 30 маенда  Татарстан Республикасы Юстиция  министрлыгының җирле үзидарә  һәм муниципаль регистрны алып  бару өлкәсендә норматив хокукый  эш бүлеге хезмәткәрләре Әгерҗе  муниципаль районына чыктылар.

Районга чыгып тикшерү барышында районның җирле үзидарәләре органнарына муниципаль район составына керә торган җирлекләр турында Татарстан Республикасының муниципаль норматив хокукый актлары регистрын алып бару өчен кирәкле мәгълүматны җыю буенча тапшырылган Татарстан Республикасы вәкаләтләренең үтәлеше өйрәнелде.

Җаваплы затлар белән эш барышында килеп чыга торган четерекле мәсьәләләр буенча фикер алышынды, консультация һәм хокукый ярдәм күрсәтелде, эшнең нәтиҗәлелеген күтәрү максатыннан тиешле күрсәтмәләр бирелде.