Суд участоклары эшчәнлеге оештырылышын өйрәнү

2017 елның 22 мае, дүшәмбе

2017 елның 15 маеннан 19ына кадәр Татарстан Республикасы  Юстиция министрлыгы тарафыннан  Татарстан Республикасы Югары  Суды  һәм Суд департаментының  Татарстан Республикасы буенча  идарәсе белән берлектә Татарстан Республикасы Зәй суд районы буенча 1 нче, 2 нче һәм 3 нче суд участоклары эшчәнлеге оештырылышы өйрәнелде.

Эш барышында суд участокларының 2016 елдагы эшчәнлекләренең төп күрсәткечләренә: суд һәм архив эшен башкаруларны оештыруга, суд карарларын, беркетмәләрне һәм башка документларны үз вакытында һәм сыйфатлы рәвештә  рәсмиләштерүгә аерым игътибар бирелде.

Эшчәнлек нәтиҗәлелеген алга таба үстерү максатыннан чыгып Татарстан Республикасы Зәй суд районы буенча җәмәгать судьялары аппаратлары хезмәткәрләренә тиешле күрсәтмәләр бирелде.