Балык Бистәсе һәм Лаеш суд районнарында җәмәгать судьялары участокларын карау

2018 елның 10 августы, җомга

2018 елның 9 августында министр урынбасары Н.В.Рагозина җитәкчелегендә Татарстан Республикасының Балык Бистәсе һәм Лаеш суд районнарында җәмәгать судьялары һәм аларның аппаратлары хезмәткәрләре катнашындагы киңәшмәләр узды.

Киңәшмәләрдә җәмәгать судьялары эшчәнлеген оештыру-хокукый тәэмин итү бүлеге башлыгы А.В.Назарова, җәмәгать судьялары эшчәнлеген тәэмин итү бүлегенең әйдәп баручы белгече К.В.Марточкина катнаштылар.

Эшлекле очрашулар барышында җәмәгать судьялары суд участоклары эшчәнлегендәге кыен һәм актуаль мәсьәләләр буенча фикер алышынды. Аерым алганда, болар почта чыгымнарына акчаларны бюджет акчаларын янга калдырып һәм рациональ куллану, башкару дисциплинасы һәм матди-техник тәэмин ителеш мәсьәләләре.