Коррупция чагылышларын профилактикалау буенча “Юл картасы”на өстәмә чаралар һәм тиешле индикаторлар кертү мәсьәләләре буенча киңәшмә

2018 елның 13 июле, җомга

2018 елның 13 июлендә  Татарстан Республикасы Юстиция  министрлыгында министрның беренче  урынбасары А.Г.Галимов рәислегендә 2018-2020 елларга Татарстан Республикасы  икътисадының төп юнәлешләре  буенча коррупция чагылышларын  профилактикалау ( кисәтү) буенча “Юл  картасы”на өстәмә чаралар һәм  тиешле индикаторлар кертү мәсьәләләре  буенча киңәшмә узды.

Киңәшмәдә Россия Федерациясе Тикшерү комитетының Татарстан Республикасы буенча вәкилләре, Татарстан Республикасы Прокуратурасы вәкилләре, Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасы Президенты идарәсе, Татарстан Республикасы дәүләт хакимиятенең башкарма органнары вәкилләре катнашты. Киңәшмә барышында “Юл картасы” индикаторлары һәм аларны гамәлгә ашыру сроклары турында сөйләштеләр.